Bimber czyli samogon

Powstawanie bimbru jest równoznaczne z popularnym pędzeniem samogonu, czy też jak kto woli z kolokwializmów – okowitą bądź księżycówką. Czym w zasadzie jest charakteryzowany tuj napój wyskokowy, z którego tak bardzo rozsławiona została Polska? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszych fragmentach.

Poczytaj więcej na inne tematy związane z bimbrem tutaj:

Grafika ukazuje uzależnienie od bimbru

Aspekty prawne produkcji bimbru

Żeby była opcja sprzedaży napoju wyskokowego na terenie naszego kraju, niezbędne okazuje się być ...
Przeczytaj
Miedziana destylarnia na świeżym powietrzu

Bezpieczeństwo picia bimbru

Bimber jest określany jako samogon, albo księżycówka. To nic innego jak wyskokowy napój na ...
Przeczytaj
Małpka patrzy na szklankę gazowanego bimbru

Bimber a zdrowie

Wielu jest zdania, że picie bimbru może pociągać za sobą zabójcze dla organizmu skutki. ...
Przeczytaj
Przepiękna flaszka na bimber

Bimber czyli samogon

Powstawanie bimbru jest równoznaczne z popularnym pędzeniem samogonu, czy też jak kto woli z ...
Przeczytaj

To, co zdecydowanie najważniejsze w tym wypadku, to zwłaszcza fakt, że tenże trunek okazuje się tworzony w amatorskim środowisku, więc nie jest to profesjonalna rozlewnia. Z reguły w grę wchodzi przede wszystkim produkcja napoju na skutek destylacji okresowej. W przemysłowych miejscach produkcyjnych typu rozmaite gorzelnie, konieczne jest zwłaszcza przeprowadzanie ciągłej destylacji. Bazuje to między innymi na wykorzystywaniu zacieru, a to natomiast robi się z zastosowaniem fermentacji alkoholowej, z której tenże zacier jest pobierany.

Warto też nadmienić, że bimber to pojęcie niesamowicie szerokie, które dzieli się na mnóstwo różnorodnych kategorii dodatkowych, w tym przykładowo zróżnicowanych pod względem aromatu, smaku oraz zapachu zarazem. Przede wszystkim bimbry wyróżniają się dość niską zawartością wysokiej jakości dodatków, dlatego taki alkohol jest po prostu mocniejszy. W grę wchodzi tu korzystanie z naprawdę tanich i ogólnodostępnych produktów typu ziemniaki, cukier, melasa, cukierki oraz zboże. Na księżycówkę w tym wydaniu nie stracimy dużo środków pieniężnych, ale mamy za to nieatestowany wyrób alkoholowy, który nie ma gwarancji bezpiecznego spożycia, jak w przypadku klasycznych napojów. Ratyfikacja, bezbarwność, nieprzyjemny aromat, bardzo intensywny – tym charakteryzują się klasyczne bimbry.
Wpis zawdzięczamy: