Bimber czyli samogon

Przepiękna flaszka na bimber

Powstawanie bimbru jest równoznaczne z popularnym pędzeniem samogonu, czy też jak kto woli z kolokwializmów – okowitą bądź księżycówką. Czym w zasadzie jest charakteryzowany tuj napój wyskokowy, z którego tak bardzo rozsławiona została Polska? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszych fragmentach.

Poczytaj więcej na inne tematy związane z bimbrem tutaj:
[the-post-grid id="224" title="bimbrunio"]

To, co zdecydowanie najważniejsze w tym wypadku, parapety gdańsk to zwłaszcza fakt, że tenże trunek okazuje się tworzony w amatorskim środowisku, więc nie jest to profesjonalna rozlewnia. Z reguły w grę wchodzi przede wszystkim produkcja napoju na skutek destylacji okresowej. W przemysłowych miejscach produkcyjnych typu rozmaite gorzelnie, konieczne jest zwłaszcza przeprowadzanie ciągłej destylacji. Bazuje to między innymi na wykorzystywaniu zacieru, a to natomiast robi się z zastosowaniem fermentacji alkoholowej, z której tenże zacier jest pobierany.

Warto też nadmienić, że bimber to pojęcie niesamowicie szerokie, które dzieli się na mnóstwo różnorodnych kategorii dodatkowych, w tym przykładowo zróżnicowanych pod względem aromatu, smaku oraz zapachu zarazem. Przede wszystkim bimbry wyróżniają się dość niską zawartością wysokiej jakości dodatków, dlatego taki alkohol jest po prostu mocniejszy. W grę wchodzi tu korzystanie z naprawdę tanich i ogólnodostępnych produktów typu ziemniaki, cukier, melasa, cukierki oraz zboże. Na księżycówkę w tym wydaniu nie stracimy dużo środków pieniężnych, ale mamy za to nieatestowany wyrób alkoholowy, który nie ma gwarancji bezpiecznego spożycia, jak w przypadku klasycznych napojów. Ratyfikacja, bezbarwność, nieprzyjemny aromat, bardzo intensywny – tym charakteryzują się klasyczne bimbry.
Wpis zawdzięczamy: