Jak powstaje domowy alkohol?

Wielu Polaków ma hobby polegające na robieniu własnych mieszanek trunkowych oraz przygotowywaniu swoich receptur z zakresu nalewek i bimbrów. Te ostatnie, zwane częstokroć samogonem, bazują na wielorakich typach różnorodnych zacierów. Są to zaprawy robione ze zboża, z melasy czy cukry, ale także z wina a nawet i ziemniaków. Otrzymuje się je w bardzo łatwy z reguły sposób, a wszystko uzależnione jest stricte od tego, jaki efekt procentowy oraz smakowy i intensywność aromatu naszego samogonu chcemy uzyskać.

Poczytaj więcej na inne tematy związane z bimbrem tutaj:

Grafika ukazuje uzależnienie od bimbru

Aspekty prawne produkcji bimbru

Żeby była opcja sprzedaży napoju wyskokowego na terenie naszego kraju, niezbędne okazuje się być ...
Przeczytaj
Miedziana destylarnia na świeżym powietrzu

Bezpieczeństwo picia bimbru

Bimber jest określany jako samogon, albo księżycówka. To nic innego jak wyskokowy napój na ...
Przeczytaj
Małpka patrzy na szklankę gazowanego bimbru

Bimber a zdrowie

Wielu jest zdania, że picie bimbru może pociągać za sobą zabójcze dla organizmu skutki. ...
Przeczytaj
Przepiękna flaszka na bimber

Bimber czyli samogon

Powstawanie bimbru jest równoznaczne z popularnym pędzeniem samogonu, czy też jak kto woli z ...
Przeczytaj

Wytwórstwo bimbrowych alkoholi wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim wiąże się to z faktem, że zazwyczaj proces ten przebiega w oparciu o destylację zacieru wyżej wspomnianego bądź też bazy wyjściowej jaką jest tak zwany nastaw. Dodatkowo możemy wspomnieć, że własnej produkcji bimbry są o niebo lepsze niż te sklepowe wódki, które na pewno okazują się znacząco droższe niż nawet własnoręcznie przygotowywany samogon.

Musimy dodać jednak, że przygotowywanie bimbru nie jest w naszym kraju legalne, więc nie ma się co szykować, że na nawet wybornej recepturze, która okazała się alkoholowym strzałem w dziesiątkę czegokolwiek będziemy mogli się dorobić. Za produkcje bimbru tu omawianego grozić może kara nawet do roku pozbawienia wolności, dlatego trzeba mieć świadomość obowiązujących przepisów. Jeszcze jedna kwestia na jaką należy zwrócić uwagę to fakt, że bimber nie jest przez nikogo sprawdzany, zatem może być czasami niebezpiecznych dla zdrowia. Innymi słowy na samogony zwane bimbrami mówi się księżycówka bądź moonshine, a wszystkie one kwalifikują w jedną kategorię wszelakie napoje trunkowe, jakie są produkowane amatorsko.
Wpis zawdzięczamy: